Biopolin 5l Zobacz większe

Biopolin 5l

Nowy produkt

Biopolin Atraktant dla pszczół, poprawia zapylanie kwiatów. Koncentrat w postaci zawiesiny mikrokapsuł, do rozcieńczania w wodzie.
Kwiaty roślin traktowanych preparatem Biopolin są chętniej i częściej odwiedzane przez pszczoły i inne owady zapylające przyczynia się do lepszego zapylania i w konsekwencji istotnego wzrostu jakości i wielkości plonu. Polecany do stosowania w uprawach sadowniczych oraz w rzepaku.

Preparat zawiera kompozycję różnych substancji pochodzenia naturalnego lub identycznych z nimi, które zmieszane ze sobą posiadają udowodnione, silne właściwości przywabiania pszczół i innych owadów zapylających.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Skład produktu:

mieszanina związków terpenowych, terpenoidowych oraz polisacharydowych, substancje pomocnicze, głównie pochodzenia naturalnego

DZIAŁANIE

Biopolin Atraktant dla pszczół, poprawia zapylanie kwiatów. Koncentrat w postaci zawiesiny mikrokapsuł, do rozcieńcznia w wodzie. Kwiaty roślin traktowanych preparatem Biopolin są chętniej i częsciej odwiedzane przez pszczoły i inne owady zapylające przyczynia się do lepszego zapylania i w konsekwencji istotnego wzrostu jakości i wielkości plonu. Polecany do stosowania w uprawach sadowniczych oraz w rzepaku.

Preparat zawiera kompozycję różnych substancji pochodzenia naturalnego lub identycznych z nimi, które zmieszane ze sobą posiadają udowodnione, silne właściwości przywabiania pszczół i innych owadów zapylających.

SPOSÓB STOSOWANIA

Biopolin należy zastosować jednorazowo, na początku kwitnienia, najpóźniej- bezpośrednio przed pełnią kwitnienia rośliny uprawnej.

Drzewa i krzewy owocowe

Preparat stosować poprzez opryskiwanie całej plantacji, w dawce 2.0 l/ha

Zalecana ilość wody: 500/700l/ha

Rzepak ozimy i jary

Preparat stosować w stężeniu 1% (1 l preparatu w 100 l wody). Opryskiwać pole na obwodzie pasem o szerokości około kilku metrów oraz wewnątrz łanu, co około czwarta piątą ścieżkę technologiczną (w sumie około 25-30% pola powinno zostać opryskane preparatem Biopolin).

Zużycie preparatu na powierzchnię 1ha, przy takim systemie stosowania, wynosi 0,5-1,0 l/ha.

Zabieg wykonać najlepiej rano, w trakcie ciepłej i bezdeszczowej pogody.

Jeśli po wykonaniu zabiegu wystąpią deszcze lub kwitnienie się znacznie przedłuża- zabieg preparatem można powtórzyć.

Po zabiegu preparatem Biopolin na opryskiwanej plantacji nie można przez co najmniej 5-7 dni stosować środków niebezpiecznych dla owadów zapylających.

Produkt oprócz wabienia pszczoły miodnej, podnosi atrakcyjność kwiatów również dla innych owadów zapylających (muratki ogrodowej, trzmieli).

Do wykonania zabiegu należy używać tradycyjną aparaturę stosowaną do aplikacji środków ochrony roślin. Aparatura nie może zawierać pozostałości i zabrudzeń po wcześniejszej stosowanych środkach chemicznych.

Więcej informacji znajdą państwo na stronie producenta i na etykiecie produktu.

STRONA PRODUCENTA

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny. W celu zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat produktów i ich stosowania, prosimy o zapoznanie się z etykietą środka ochrony roślin.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.